FV

Niezapomniane spływy rzeką Wieprz

To wspaniały sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Malownicza trasa kajakowa pozwala cieszyć się urokami województwa lubelskiego w samotności lub z rodziną i przyjaciółmi. Wypływając na rzekę z firmą Eltrax zyskują Państwo gwarancję bezpieczeństwa, dobrej organizacji, najlepszego sprzętu oraz wielu innych udogodnień w atrakcyjnej cenie. Niezależnie od tego, czy jesteście doświadczonymi kajakarzami, czy też dopiero pragniecie rozpocząć swoją przygodę ze spływami – bez wątpienia będziecie Państwo zadowoleni, gdyż w ofercie firmy Eltrax każdy znajdzie coś dla siebie!

NASZA OFERTA

  • Dysponujemy nowoczesnym (nowym) sprzętem renomowanej francuskiej firmy RTM, posiadającym niezbędne atesty, którego stan techniczny jest na bieżąco monitorowany przez wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników.
  • Wypożyczamy cały niezbędny sprzęt na spływ po Wieprzu (kajaki, kamizelki asekuracyjne dostosowane do masy ciała, wiosła, wodoszczelne pokrowce na telefony itp.), dzięki czemu nie musicie Państwo martwić się, że nie posiadacie lub nie zabraliście ze sobą koniecznego wyposażenia.
  • W trakcie wycieczki lub po jej zakończeniu na PRZYSTANKU WYSPA zapewniamy miejsce z zadaszoną altaną na zorganizowanie ogniska lub grilla, dzięki czemu jest on nie tylko aktywnością fizyczną, ale również może się zmienić w udane spotkanie towarzyskie z najbliższymi lub przyjaciółmi, a wszystko to w wyjątkowym otoczeniu lubelskiej rzeki. Bez problemu także zmieszczą Państwo tam wszystkie swoje kajaki.
  • Wystawiamy faktury VAT.

ZAPEWNIAMY

  • Nowoczesne jedno- i dwuosobowe polietylenowe kajaki z wygodnymi fotelami oraz dodatkowym siedziskiem dla dzieci.
  • Transport uczestników i całego sprzętu do punktu rozpoczęcia spływu kajakowego i drogę powrotną.

Nasze województwo  kusi swą malowniczością! Przekonajcie się sami! Pływasz po różnych rzekach? Zapraszamy na spływ kajakowy do nas!

Spływ kajakowty po rzece wieprz z Obrczy

Kajaki w wyjątkowej ofercie – specjalnie dla Państwa

Spływy kajakowe po Wieprzu pozwalają na przeżycie wyjątkowej przygody w niezapomnianych okolicznościach przyrody. Wieloetapowość proponowanych przez nas tras umożliwia dostosowanie ich przebiegu do indywidualnych potrzeb i preferencji naszych klientów, dzięki czemu niezależnie od doświadczenia i umiejętności możecie Państwo cieszyć się niezapomnianą przygodą i wodami Wieprza w bezpiecznych kajakach. Chętnie służymy wsparciem i pomocą w każdym spływie – rozwiejemy wszelkie Państwa wątpliwości oraz doradzimy najdogodniejszy wariant, dzięki czemu z pewnością każdy uczestnik przygody będzie zadowolony z jej przebiegu. Propozycja, którą znajdą Państwo na naszej stronie, jest niezwykle atrakcyjna. Dodatkowo istnieje możliwość dokonania indywidualnej wyceny wycieczki. Wszystko po to, aby jak najlepiej sprostać Państwa oczekiwaniom, gwarantując jednocześnie bezpieczeństwo, wysoki poziom usługi i jej niską cenę. Wszystko to powoduje, że oferowana atrakcja stają się niezapomnianą i bezpieczną przygodą.

lcs_4088

 

Przygotowanie do spływu rzeką

Lubelską przygodę rozpoczynamy w miejscowości Obrocz. Ponieważ dbamy o komfort naszych klientów, zapewniamy im niezbędny transport, gdzie rozpoczynają oni swoją podróż. Co istotne, transport jest niezależny od ilości osób, co oznacza, że można przyjechać zarówno indywidualnie, jak i w większej grupie. Należy również zaznaczyć, że transport w obie strony wliczony jest w cenę. Oprócz najlepszej jakości sprzętu dysponujemy również szeregiem niezbędnych akcesoriów, które ułatwią spływ kajakowy Wieprzem i zagwarantują Państwu bezpieczeństwo podczas całej rzecznej wyprawy zakątkami ziemi lubelskiej. Szukacie odpowiedniego kajaka? Posiadamy jedno- i dwuosobowe renomowanej francuskiej firmy, które posiadają wszelkie niezbędne atesty. Dodatkowe siedzenie umożliwia także podróżowanie z dziećmi. Organizujemy wyprawy dla kajakarzy indywidualnych oraz grup zorganizowanych. Jego długość może być dostosowana do poziomu zaawansowania zainteresowanych. To od Państwa zależy, ile czasu spędzicie na tej niezwykle malowniczej lubelskiej trasie kajakowej spływając czystymi wodami Wieprza. Ta rzeka czeka na to, aby ją odkryć!

Auto nad Zalewem Rudka

Auto nad Zalewem Rudka

 

Kajakiem po Wieprzu czyli etapy podróży

Spływy kajakowe lubelskie to kilka etapów pełnych niezapomnianych i niezwykle ekscytujących wrażeń!

Pierwszy i zarazem najprostszy etap proponowanej przez naszą firmę wycieczki rozpoczyna się w niewielkiej miejscowości Obrocz i kończy w bardzo urokliwym Zwierzyńcu. To trasa kajakowa idealna na rozpoczęcie swojej porywającej przygody w kajakach. Polecana jest nie tylko osobom początkującym, ale także tym bardziej zaawansowanym miłośnikom wiosłowania. Jest to również najbardziej popularny wśród turystów fragment lubelskiej trasy – właściwie wszystkie wyprawy Wieprzem, które organizowane są przez naszą doświadczoną firmę, mają tu swój początek. Ten etap to istotnie kwintesencja zachwycającego piękna i ogromnego uroku lubelskiego krajobrazu, a liczne zakręty (czyli innymi słowy “meandry”) tylko urozmaicają i tak atrakcyjną podróż. Odcinek liczący siedem kilometrów długości przewidziany jest na około 2-godzinną przygodę z kajakiem, która kończy się w Zalewie Rudka w Zwierzyńcu. Drugi etap wyprawy to kolejne pięć kilometrów rzecznej trasy i niezapomnianych widoków zapierających dech w piersiach, które oferuje nam przepiękna ziemia lubelska. Następnie spływamy do miejscowości Bagno,  gdzie kończy się kolejny etap naszej kajakowej wycieczki. W zależnosci od Państwa chęci, można go również zakończyć nieco wcześniej, w miejscu przygotowanym specjalnie z myślą o naszych wymagających klientach. Jednym z wielu różnorodnych udogodnień przygotowanych dla Państwa jest wyjątkowe miejsce odpoczynku – PRZYSTANEK WYSPA – miły wypoczynek w otoczeniu działającej niezwykle uspokajająco przyrody w trakcie organizowanych przez naszą firmę spływów. Znajdą tam Państwo między innymi zadaszoną altanę, a także będą Państwo mogli zorganizować grilla lub ognisko wspólnie ze swoimi bliskimi  bądź znajomymi. Spora część naszych klientów właśnie w tym miejscu kończy swoją lubelską przygodę kajakiem i wypoczywa z rodziną i przyjaciółmi na łonie natury. Pozostali miłośnicy kajaków zaś kontynuują swoją podróż w dół rzeki, rozkoszując się dalszymi fragmentami tej wyjątkowej i doprawdy urokliwej trasy.

Spływy kajakowe po Wieprzu to następnych pięć kilometrów trzeciego etapu, który to rozpoczyna się w miejscowości Bagno, a kończy w pobliskiej Żurawnicy. Malownicza rzeka i ogromne uroki województwa lubelskiego na tym odcinku trasy z pewnością podbiją Wasze serca. Ten fragment nikomu nie powinien stwarzać większych problemów, nawet początkującym osobom, będąc jednocześnie wystarczająco atrakcyjnym dla wszystkich kajakarzy z dużo większym doświadczeniem w spływach. W miejscowości Turzyniec konieczne jest przeniesienie kajaków, jednak odległość ta nie jest zbyt duża i nie powinna nikomu sprawić większych problemów. Jest to również naprawdę doskonały pretekst dla sprawienia sobie krótkiego odpoczynku i podziwiania zachwycającej i cieszącej oczy każdego turysty okolicy. Z Żurawicy wyruszamy naszymi kajakami do miejscowości Brody. Jest to kolejny, czwarty już, etap naszej przygody na wyjątkowej lubelskiej ziemi. Kolejne cztery kilometry są nieco bardziej zróżnicowane niż poprzednie odcinki, które już przepłynęliśmy. Czasem woda płynie wolno, jednak innym razem zdecydowanie jej prąd przyspiesza. Na tym różnorodnym fragmencie natrafiamy także na progi wodne, które nie powinny jednak być dla płynących zbyt dużym utrudnieniem. W szczególności Ci bardziej doświadczeni kajakarze będą pokonywać ten etap rzeki z wielką przyjemnością i z pewnością docenią to ciekawe urozmaicenie wędrówki. Ostatni etap wycieczki kajakami, liczący sobie pięć kilometrów, pokonują najczęściej jedynie najbardziej wytrwali spośród kajakarzy. Kilkugodzinne spływy kajakowe lubelskie tutejszymi rzekami dają się bowiem we znaki, szczególnie tym mniej doświadczonym osobom (co nie oznacza, że nawet ci nieco mniej wprawni nie mogą spróbować zmierzyć się z tym sporym wyzwaniem). Również na tym odcinku podziwiać można urokliwe lubelskie krajobrazy, które towarzyszą nam przez całą odbywaną przez nas podróż. Po spływie docieramy do Szczebrzeszyna, który jest już ostatnim etapem sześcio- lub siedmiogodzinnnej podróży. Czas ten jest jednak umowny i jedynie przybliżony – wszystko zależy tak naprawdę od Państwa, a w szczególności od indywidualnych umiejętności związanych z obsługą kajaków oraz od ilości czasu przeznaczonego na przerwy i odpoczynek w trakcie spływu lub rozkoszowanie się walorami lubelskiego krajobrazu oraz pięknem Wieprza.

 

 

 

Zakochaj się w spływach kajakowych

W Eltrax wierzymy, że uczestnictwo w spływach kajakowych, to nie tylko jednorazowa przyjemność, ale coś, co szybko staje się wielką pasją. Tak było z nami i mamy nadzieję, że podobnie będzie i z Państwem. Lubimy dzielić się tym, co dobre, dlatego zależy nam na umożliwieniu jak największej ilości osób poznania uroków tego sportu oraz lubelskiej przyrody, na którą składają się między innymi piękne lasy oraz malownicze rzeki. Dzięki naszej firmie pokochają Państwo urokliwe krajobrazy lubelszczyzny, które zobaczą Państwo w czasie spływów. To także doskonała okazja, aby połączyć przyjemne z pożytecznym – jak bowiem głosi popularne powiedzenie, „ruch to zdrowie”, a korzystanie z kajaków jest świetnym sposobem na wzmocnienie mięśni (przede wszystkim, choć nie tylko, górnych partii ciała) oraz poprawienie kondycji i wytrzymałości. Gorąco zachęcamy do dokonania rezerwacji terminu, co można uczynić telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się na naszej stronie internetowej. Pomimo dużego zainteresowania naszymi usługami, dzięki dobrej organizacji i możliwościom technicznym nie musicie Państwo rezerwować miejsc na rzeczną przygodę z dużym wyprzedzeniem. Nasze kajaki czekają na wszystkich chętnych! Wycieczka po malowniczej lubelskiej krainie z Eltrax to nie tylko gwarancja dobrej zabawy, ale także najwyższego poziomu bezpieczeństwa i rzetelności oraz niezapomnianych przeżyć. Właśnie dlatego powinni Państwo wybrać wycieczkę organizowaną przez naszą firmę!

Nie musicie czekać do lata, aby przeżyć niezapomnianą przygodę w województwie lubelskim z kajakiem w roli głównej. Zapraszamy Państwa także w okresie jesienno-zimowym! Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje odważnych i żądnych wrażeń turystów. Nie zapomnijcie jednak o ciepłym ubraniu!

Spływy kajakowe na rzece Wieprz? Tylko z Eltrax! Zapraszamy!

 

 

Trasa spływu rzeką Wieprz

Oferujemy niezwykle atrakcyjne spływy kajakowe rzekami Roztocza.

Wycieczkę malowniczą rzeką Wieprz zaczynamy w Obroczu, przez Zwierzyniec, aż do Szczebrzeszyna. Po drodze mijamy wiele innych mniejszych miejscowości, takich jak na przykład: Bagno, Żurawnicę czy Brody. Spływ ma kilka etapów o różnych poziomie trudności. Pierwszym i najczęściej uczęszczanym fragmentem jest trasa prowadząca z Obrocza do Zwierzyńca.

Jest ona idealna dla wszystkich osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kajakami. Cała trasa ma łącznie 26 km długości, a jej przepłynięcie kajakiem zajmuje około 7 godzin. W połowie trasy znajduje się miejsce grillowe – Przystanek Wyspa – w którym możecie Państwo odpocząć i nabrać sił na dalszą część spływu. Znajduje się ono w niezwykle urokliwym miejscu, w otoczeniu uspokajającej przyrody.

Dzięki zadaszonej altanie, która jest do Państwa całkowitej dyspozycji, można bez problemu rozpalić tam grilla bądź ognisko i spędzić miło czas z najbliższymi lub przyjaciółmi.

MAPA_4-021

Oczywiście nie musisz posiadać własnego sprzętu, aby zdecydować się na spływ. Naszym Klientom oferujemy najwyższej jakości kajaki firmy RTM, dzięki którym wycieczka będzie naprawdę bezpieczna! Koszt wynajęcia sprzętu jest wliczony w cenę – nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat!

Z nami możesz liczyć na świetną przygodę w rozsądnej cenie. Dodatkową propozycją jest między innymi opcja indywidualnej wyceny spływu, co pozwala na obniżenie kosztów tej świetnej zabawy, jaką jest spływ kajakowy.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą!

Wypożyczamy kajaki w przystępnych cenach

Wypożyczając kajak w Eltrex, płaci się za dystans, a nie za czas w jaki przepłynie się trasę. Dzięki temu podczas swojej przygody nie trzeba się śpieszyć, można delektować się pięknem natury, pozwalając sobie nawet na odpoczynek w czasie spływu. Zależnie od preferencji spływ można zakończyć na każdym z pięciu etapów. Decydując się na spływ całą trasą która obejmuje 26 km, koszt wynosi maksymalnie 90 zł dla jednoosobowego lub 150 zł dla dwuosobowego kajaka.
Proponujemy także możliwość indywidualnej wyceny trasy.

Zobacz jak wygląda spływ rzeką Wieprz w naszej galerii zdjęć

Na zdjęciach dostępnych w naszej galerii udało się nam uchwycić radosne i beztroskie spływy Wieprzem, które przeżywali uczestnicy naszych spływów. Komfortowe, nowe kajaki, piękne otoczenie Roztocza, czysta woda i przyjaciele, sprawiają, że czas spędzany na spływie jest niezapomniany. To doskonały pomysł na uczczenie wyjątkowych okazji lub zafundowanie sobie przyjemnego relaksu.

W galerii można zobaczyć jak wygląda „Przystań”, czyli miejsce gdzie w czasie spływu można się zatrzymać, odpocząć, a nawet zrobić grilla. Znajdziecie tam również krótki filmik, przedstawiające osoby, które wypożyczyły nasze kajaki w akcji. Sfotografowano również nasze profesjonalne busy, przystosowane także do przewozu grup zorganizowanych. Dokładamy wszelkich starań aby organizowane przez nas spływy były nie tylko ekscytujące, ale również bezpieczne. Radość na twarzach osób korzystających z naszych usług to dla nas olbrzymia satysfakcja.


Sprawdzony sprzęt do spływu kajakowego po lubelszczyźnie

Dbamy o najwyższą wygodę i bezpieczeństwo uczestników naszych spływów. Dlatego do spływu wypożyczamy tylko doskonałej jakości, sprawdzony sprzęt.
Nasze kajaki wykonane są przez francuską firmę Rotomod z polietylenu. Są lekkie, wygodne oraz zwrotne. Rotomod Solo to mierzący 330 cm jednoosobowy kajak. Rotomod Brio o długości prawie 4 metrów nadaje się dla dwóch osób, posiada także dodatkowe siedzenie dla dziecka.
Harmonijna żółto-zielona kolorystyka sprawia, że pięknie wkomponują się w naturalne piękno Roztocza.

Lekkie, podwójne wiosło francuskiej firmy Egalis, o wadze 1,225 kg wiosło, ułatwi wiosłowanie nawet początkującym kajakarzom.

Bezpieczne i nowoczesne kamizelki ratunkowe dostępne w rozmiarach dla dzieci i dla dorosłych, zapewnią komfortową i pewną podróż.

Dzięki naszemu profesjonalnemu sprzętowy spływ rzeką Wieprz będzie czystą przyjemnością, a jedyne, czym muszą zajmować uczestnicy spływu to relaks i podziwianie natury.

Zobacz życie bocianiej rodziny na żywo

Zapraszamy do zabawienia się w ornitologa i podejrzenia życia pary bocianów – Jarka i Beatki. Kamera skierowana jest na ich gniazdo, które zostało zbudowane przez ludzi.
Wszystko zaczęło się po burzy w lipcu 2006 roku, gdy grupa mieszkańców Bagna znalazła parę młodych bocianów na ziemi. Bocianki spadły razem z gniazdem ze spróchniałej topoli. Rodzice starali się ich karmić, jednak zdenerwowane bliskością ludzi młode nie chciały przyjmować pokarmu.
Właściciele pobliskich posesji postanowili wybudować bocianom gniazdo. Po dokonaniu pomiarów, rozpoczęli budowę platformy. Skonstruowaną platformę zamocowano dzięki wynajętemu podnośnikowi energetycznemu w miejscu poprzedniego gniazda.
Bociany doceniły pomoc człowieka – w nowym gnieździe prędko pojawiły się młode, oraz dokarmiający je rodzice. Młodym ptakom wrócił apetyt – były już w swoim wcześniej zajmowanym, znajomym miejscu.
Mieszkańcy Bagna ucieszyli się z powodzenia swojej akcji przywrócenia ptakom domu. Bocian to ceniony ptak, objęty ścisłą ochroną gatunkową, a także chroniony unijną Dyrektywą Ptasią. Pomaganie tym pięknym ptakom jest bardzo szlachetne.
Uratowane przez ludzi ptaki wracają co roku do zbudowanego dla nich gniazda. Bagno jest jedną z miejscowości, przez które wyznaczona jest trasa naszych spływów kajakowych, dlatego bociany można obejrzeć nie tylko przez kamerę, ale również na żywo.

Pan Marek o spływie kajakowym zorganizowanym przez naszą firmę:

Razem z przyjaciółmi postanowiliśmy się wybrać na spływ kajakowy. W pierwszej kolejności zrobiliśmy rozeznanie w Internecie. Po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii wybraliśmy firmę Eltrax, która organizuję spływy rzeką Wieprz. Jesteśmy początkującymi kajakarzami jednak firma zapewniła nam profesjonalny dobór kajaków, kamizelek dostosowanych do masy naszego ciała. Pracownicy zadbali nawet o wodoodporne pokrowce na nasze telefony. Kajaki posiadały siedzenia dla dzieci, dzięki czemu nasze starsze pociechy wybrały się na wycieczkę razem z nami. Przewodnik z firmy Eltrax dopasował całą trasę do naszych umiejętności oraz wziął pod uwagę to, że jesteśmy z dziećmi. Cała wyprawa okazała się być bardzo udana, zobaczyliśmy piękne widoki, podziwialiśmy nienaruszoną przez człowieka naturę. Planujemy już kolejny spływ kajakowy.Z pewnością ponownie skorzystamy z usług firmy Eltrax. Wszyscy pracownicy byli dla nas bardzo życzliwi a przede wszystkim zadbali o nasze bezpieczeństwo. Cena była bardzo konkurencyjna biorąc pod uwagę jakość świadczonych usług. Myślę, że jest to najlepsza oferta w okolicy. Kto jeszcze się zastanawia – serdecznie polecam.

Gwarantujemy Państwu transport

Biorąc udział w spływach kajakowych organizowanych przez firmę Eltrax, nie muszą martwić się Państwo o dotarcie do punktu startowego oraz z punktu końcowego. Choć spotykamy się nad zalewem Rudka w Zwierzyńcu, a wycieczka rozpoczyna się w malowniczej, położonej parę kilometrów dalej wsi Obrocz, nie będą Państwo zmuszeni do poszukiwania własnego środka transportu. Nasza firma zapewnia bowiem bezpłatne przewiezienie wszystkich uczestników, jak również całego niezbędnego sprzętu wodnego w miejsce rozpoczęcia spływu. Dużymi, wygodnymi busami jesteśmy w stanie przewieźć całą rodzinę bądź paczkę znajomych. Gwarantujemy również odbiór Państwa z miejsca, w którym zakończą Państwo spływ i bezpieczne odwiezienie z powrotem na parking przy zalewie. Dzięki temu zyskują Państwo czas i mogą bezstresowo spędzić dzień, ciesząc się spływem.
Wszystko, co trzeba zrobić, to przyjść nad zalew, wybrać naszą ofertę i relaksować się na kajakach wśród roztoczańskiej przyrody – resztą zajmiemy się my.

Udogodnienia podczas spływu

By ewentualne niedogodności nie stanowiły przeszkody w zadowoleniu z wycieczki, przygotowaliśmy dla Państwa ogromny parking, na którym mogą Państwo bezpiecznie pozostawić swój samochód.

Parking mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zbiórki – zaraz obok zalewu Rudka w Zwierzyńcu. Od momentu zaparkowania samochodu do powrotu z wycieczki transportem zajmą się nasi doświadczeni kierowcy, co pozwoli cieszyć się pełnią wrażeń.

Nie do przecenienia jest również nasz wyjątkowy przystanek Wyspa, gdzie rodziny znajdą miejsce na gry i zabawy z dziećmi, znajomi na mniej lub bardziej huczne spotkanie towarzyskie, a pary – szansę na odpoczynek w romantycznej scenerii.

Oprócz tego nasza zadaszona altana każdemu z odwiedzających umożliwia zorganizowanie ogniska lub grilla, a czasami schronienie się przed niespodziewanym deszczem. Jednak bez względu na panujące akurat warunki przystanek Wyspa to przede wszystkim gwarancja dobrej zabawy, relaksu oraz nawiązywania i pogłębiania relacji towarzyskich.

Spływy kajakowe szkolne

Wycieczka szkolna nie musi ograniczać się wyłącznie do wizyty w muzeum bądź zwiedzania turystycznych miast. Zdecydowanie warto urozmaicić ją o formę aktywnego wypoczynku – na przykład w postaci spływu kajakowego po malowniczej rzece w samym sercu roztoczańskich krajobrazów.

Zapraszamy na nasze spływy wszystkie chętne szkolne wycieczki. Dysponujemy dużą liczbą kajaków, oferujemy transport i zapewniamy bezpieczeństwo w postaci kamizelek, dzięki którym nawet osoby nieumiejące pływać będą mogły czuć się komfortowo.

Spływalna rzeka Wieprz jest rzeką płytką i łagodną, więc spływ kajakowy na pewno nie przysporzy wielu problemów nawet najmłodszym czy niedoświadczonym uczestnikom.

W trakcie trwania lub po zakończeniu spływu oferujemy swoją wiatę, gdzie można zrobić ognisko i spędzić wspólnie czas w otoczeniu pięknej przyrody.

Klasowy czy szkolny spływ kajakowy z całą pewnością będzie pozytywnym wspomnieniem i pamiątką na przyszłość, świetną zabawą, lekcją przyrody oraz drogocenną nauką współpracy.

Spływy kajakowe z dzieckiem

Zabranie dziecka na spływ kajakowy to doskonały pomysł. Choć z pozoru może wydawać się to niebezpieczne, tak naprawdę jest to wspaniała forma rekreacji, pobudzania miłości do przyrody oraz aktywności fizycznej oraz nauki praktycznych umiejętności.

Roztoczańska rzeka Wieprz przepływająca przez malowniczy Zwierzyniec i jego okolice jest doskonałą rzeką na rozpoczęcie przygody z tego typu wycieczkami – nawet z maluchami.

Prądy wodne na Wieprzu są wyjątkowo spokojne, a sama rzeka jest płytka i szeroka, co pozwala na całkowite zrelaksowanie się i rodziców, i dzieci. Krajobraz, który otacza wycieczkowiczów, jest różnorodny i bardzo ładny – z całą pewnością zainteresuje ciekawe świata dzieci, ucząc ich dostrzegania piękna przyrody.

Dla osób z dziećmi bardzo małymi lub bojącymi się wody polecamy wybranie I etapu naszej trasy – z Obroczy do zalewu Rudka w Zwierzyńcu. Jest to najłatwiejszy odcinek spływu, przez większość czasu jest bardzo płytki i widać przejrzyste dno rzeki. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość zrobienia przystanku na grilla czy odpoczynek w trakcie zmęczenia.

Oferowane przez nas kajaki posiadają wygodne miejsce dla dziecka. Umiejscowione jest ono między dwoma fotelami dla osób dorosłych, co pozwala na stałą opiekę nad dzieckiem. Dodatkowo oferujemy kamizelki ratunkowe, które dodatkowo zabezpieczają najmłodszych członków spływu.

Spływy kajakowe dla młodzieży

Spływy kajakowe to idealna rozrywka dla młodzieży oraz dzieci w wieku szkolnym. Spędzenie aktywnie czasu na rzece nauczy nastolatków odpowiedzialności, opanowania, szacunku oraz miłości do przyrody, a jednocześnie stanie się świetnym przeżyciem i rozrywką, o której będą mogli opowiedzieć swoim znajomym.

Tego typu wycieczki mogą odbyć się wraz z całą klasą, z rodziną lub małą grupką znajomych. Świetnym pomysłem dla młodzieży może być też organizacja urodzin na spływie kajakowym, wraz z ogniskiem po lub w trakcie spływu.

Z całą pewnością wszystkich młodych ludzi zachwyci taka forma spędzania wolnego czasu. Nastolatkowie poczują się odrobinę doroślej podczas sterowania kajakiem, co pozytywnie wpłynie na ich samopoczucie.

Roztoczańska rzeka Wieprz nie jest rzeką trudną do przepłynięcia i z pewnością poradzi sobie na niej młodzież. Prąd jest łagodny, a wody płytkie. Dla bezpieczeństwa zapewniamy dodatkowo wygodne kamizelki, a dla nastolatków martwiących się o swoje smartfony możemy udostępnić wodoodporne etui na sprzęt elektroniczny.

Spływy kajakowe studenckie

Studenckie spływy kajakowe cieszą się ogromną popularnością wśród studentów z wielu polskich uczelni. Malownicze Roztocze, łagodna, ale ciekawa i niezwykle urozmaicona meandrami rzeka, jak również krzepiąca perspektywa spędzenia świetnego czasu ze znajomymi z kierunku sprawiają, że osoby studiujące bardzo często rezerwują spływy kajakowe w naszej firmie.

Bardzo chętnie zorganizujemy spływ kajakowy dla studentów. Oferujemy kajaki dla wszystkich uczestników, dowieziemy na miejsce zbiórki i udostępnimy nasze urokliwe miejsce na zrobienie ogniska. To z pewnością przypadnie do gustu wszystkim młodym ludziom, którzy oprócz aktywnego wypoczynku chcą też spędzić czas na poznawaniu nowych ludzi.

Na spływie kajakowym studenci będą mogli zacieśniać więzy z kolegami z roku (spływ kajakowy to doskonały pomysł na wyjazd integracyjny, na przykład międzywydziałowy), świetnie się bawić, podziwiać roztoczańską naturę i zrelaksować się przy cieple ogniska. Po zakończonym spływie nasz wykwalifikowany pracownik przyjedzie, by odebrać studentów i zawieźć ich na miejsce zbiórki, aby nie tracili czasu na poszukiwanie transportu i mogli spędzić resztę czasu w swoim gronie.

Spływy kajakowe dla rodzin

Rodzinne spływy kajakowe są bardzo popularną i cieszącą się olbrzymim zainteresowaniem formą spędzania wolnego czasu na Roztoczu. Często w kajakach można spotkać nie tylko młode małżeństwa lub rodziców z dziećmi, ale także całe klany rodzinne – łącznie z seniorami rodów.

Spływ kajakowy doskonale zjednoczy rodzinę i dostarczy rozrywki wszystkim jej członkom. Warto zatem zabrać na wycieczkę Wieprzem dzieci, rodziców, babcię i dziadka, jak również kuzynostwo.

Rzeka Wieprz płynąca przez serce Roztocza, którym niewątpliwie jest uroczy Zwierzyniec, to rzeka niezwykle łagodna i atrakcyjna ze względu na liczne obecne na niej zakręty i przepiękne meandry. Dzięki temu, że rzeka płynie spokojnym tempem i jest dość płytka, z powodzeniem mogą płynąć po niej osoby starsze, dzieci bądź wszyscy ci, którzy boją się wody, nie umieją pływać bądź przeraża ich głębokość.

Rodzinny wypad na kajaki można zwieńczyć zrobieniem ogniska w udostępnionym przez nas miejscu, podziwiając przy tym niezwykłą zieleń i bogactwo krajobrazu, a po spływie wybrać się z członkami rodziny na spacer po niezwykłym Zwierzyńcu, by skosztować słynnych, przepysznych lodów.

Spływy kajakowe – Zwierzyniec

Zwierzyniec jest idealnym miejscem na spędzenie wolnego czasu w ciepłe dni. To świetne miejsce na majówkowy lub wakacyjny wypad.

Roztoczańskie krajobrazy skradły już niejedno serce. Roztocze to jednak nie tylko piękno przyrody, ale też nacisk na aktywny wypoczynek.

Idealną formą odprężenia poprzez bycie aktywnym fizycznie są spływy kajakowe. Siedząc w kajaku i podziwiając zapierające dech w piersiach widoki nieposkromionej natury, można popracować nieco nad kondycją fizyczną, trenując wiosłowanie.

Spływy kajakowe w Zwierzyńcu to doskonały plan na ciepły dzień dla par, paczek przyjaciół, rodzin z dziećmi czy większych grup zorganizowanych.

Rzeka Wieprz, po której płyniemy, jest wyjątkowo przyjazną i łagodną rzeką. Jej nurt przez zdecydowaną większość odcinków jest bardzo spokojny i stonowany, a w wielu miejscach widoczne jest dno (rzeka jest płytka i bardzo czysta). To sprawia, że na spływ kajakowy w Zwierzyńcu mogą wybrać się osoby z małymi dziećmi, bojące się wody, nieumiejące pływać czy nieposiadające doświadczenia w wiosłowaniu i pływaniu kajakiem.

Spływy kajakowe – Obrocz

Choć siedziba naszej firmy mieści się w Zwierzyńcu, to oferowane przez nas spływy kajakowe, które Państwu polecamy, swój początek mają w malowniczej podzwierzynieckiej wsi Obrocz – do miejscowości Obrocz dowozimy Państwa naszymi firmowymi busami (jest to wliczone w cenę spływu).

Mała, ale niezwykle piękna wioska to prawdziwa oaza spokoju. Wśród bujnej zieleni i piękna roztoczańskiego krajobrazu słychać wyłącznie śpiew radosnych ptaków oraz szmer płynącej nieopodal rzeki. To właśnie na tej rzece rozpoczyna się przygoda ze spływem kajakowym.

W Obroczy i najbliższych okolicach rzeka Wieprz kształtuje się wyjątkowo pięknie. Ma bardzo szerokie i urozmaicone odcinki – zdarzają się powalone w rzece konary, nieliczne rozwidlenia, a także wspaniałe zakręty, które dodają wycieczce wyjątkowego charakteru.
Najkrótszy odcinek oferowanej przez nas trasy ma początek w Obroczy, a koniec na zalewie Rudka w Zwierzyńcu. Jest to odcinek najłatwiejszy, szczególnie polecany osobom niezaawansowanym, niepewnym swoich możliwości oraz rodzinom z małymi dziećmi.

Spływy kajakowe – Bagno

Drugim etapem spływu kajakowego rzeką Wieprz jest kolejna niewielka wieś położona nieopodal Zwierzyńca. Dopłynięcie do miejscowości Bagno zwiastuje koniec drugiej części spływu i daje możliwość podjęcia wyboru, czy są Państwo gotowi na dalszą podróż, czy może jednak zakończy się ona w tym miejscu.

Spływ kajakowy prowadzący do Bagna jest już nieco bardziej wymagający, jednak nadal pozostaje w zasięgu osób niepewnych swoich możliwości, bojących się pływać bądź będących na spływie kajakowym pierwszy raz w życiu.

Trasa spływu kajakowego rzeką Wieprz do Bagna nie jest skomplikowana i ma ogromne walory rekreacyjne. W Zwierzyńcu rzeka zaczyna robić się głębsza, jednak wciąż można czuć się w pełni bezpiecznie i komfortowo.

Po drodze jest mnóstwo rzeczy do podziwiania (przepływa się między innymi przez centrum Zwierzyńca) i wiele miejsc, w których można się zatrzymać, dobijając do brzegu.
Spływy kajakowe do Bagna polecamy tym, którzy chcą odbyć nieco dłuższą, ale nie bardzo obciążającą i wymagającą wycieczkę kajakiem.

var: bqacdnbe4ux05rnzwmvb