Piękno lubelskich rzek – reportaż ze spływu

Spływ kajakowy rzeką Wieprz – http://eltrax.pl/splywy-kajakowe-wieprz/ – relacja zadowolonych klientów.
Razem ze znajomymi lubimy spędzać wolny czas na łonie natury. Do tej pory jednak żaden z nas nie miał okazji brać udziału w spływie kajakowym. Jednak gdy jeden z nas zaproponował, byśmy jeden z lipcowych weekendów spędzili właśnie w ten sposób, postanowiliśmy spróbować swych sił. Na co dzień żyjemy i pracujemy w jednym z większych miast województwa lubelskiego, dlatego postanowiliśmy poszukać odpowiednich warunków w naszych okolicach.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy w Obroczy, gdzie skorzystaliśmy z usług jednej z firm pomagających w organizacji spływów kajakowych. Od nich również wypożyczyliśmy niezbędny sprzęt. Początkowo nieco czasu zajęło nam zapoznanie się z nową dla nas dyscypliną sportu, wreszcie jednak wypłynęliśmy w kierunku Zwierzyńca. Okazało się, że mimo braku doświadczenia dość dobrze poradziliśmy sobie z pierwszym odcinkiem trasy, a czas niezbędny na pokonanie trasy uprzyjemniały nam piękne widoki.

Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy dalej, a naszym celem stała się miejscowość Bagno. Drugi etap trasy pokonaliśmy również bez żadnych problemów, a dzięki pierwszym doświadczeniom nabranym nieco wcześniej część ta przebiegła jeszcze sprawniej, niż poprzednia. Na tym jednak postanowiliśmy zakończyć nasze pierwsze spotkanie z kajakami, ponieważ dotarliśmy do uroczego miejsca, w którym mieliśmy możliwość rozpalenia grilla. To tam spędziliśmy czas pozostały do wieczora, jedząc pyszne potrawy, rozmawiając i rozkoszując się pięknem otaczającej nas Lubelszczyzny. Po zakończeniu biesiady organizatorzy odwieźli nas do miejsca, z którego wyruszyliśmy kilka godzin wcześniej. Bez wątpienia już wkrótce ponownie skorzystamy z możliwości spływu pięknymi, lubelskimi rzekami.