Spływy kajakowe lubelskie Zwierzyniec – zakończenie pierwszego etapu

Wycieczka, która rozpoczyna się w Obroczu, kończy się w Zwierzyńcu w Zalewie Rudka. Ten siedmiokilometrowy fragment podróży jest jednocześnie najbardziej popularny i najczęściej uczęszczanym. Odcinek między Obroczem a Zwierzyńcem polecany jest przede wszystkim jako trasa na rodzinny wyjazd, gdyż spokojny nurt pozwala cieszyć się pięknem lubelskich widoków i miło spędzić wspólny czas. Idealnie nadaje się na zapoznanie z kajakami i przekonanie się, jak wiele radości i przyjemność sprawia uprawianie tego sportu jako formy wypoczynku. Spływy kajakowe po rzece Wieprz to idealny sposób na nudę!

lcs_4155

Spływy kajakowe rzeką Wieprz – w sąsiedztwie Parku Narodowego

Opuszczając Obrocz, płyniemy spokojnym Wieprzem w pobliżu Roztoczańskiego Parku Narodowego. Możemy podziwiać piękno lubelskiej przyrody, gdyż prąd rzeki pozwala na łatwe przepłynięcie tego odcinka spływu. Kajaki płyną wolniej, a Państwo mogą rozkoszować się widokiem cudownej przyrody. Jednak nie możemy poprzestać na samej kontemplacji widoków – musimy być również skupieni oraz czujnie obserwować taflę wody przed nami, gdyż wąskie i płytkie koryto mogą wypełniać przeszkody. Najczęściej są to powalone konary lub zatory z gałęzi, które znajdują się tuż pod powierzchnią wody i tylko czasem wystają ponad nią. Dość szybko jednak można się przyzwyczaić do sygnałów, jakie pojawiają się na naszej drodze – na ukryte przeszkody wskazują bowiem zmarszczki i fale, które zaobserwować możemy na wodzie. Pozwala to na łatwe ominięcie utrudnień i bezpieczne kontynuowanie wycieczki.

Niezapomniane spływy Wieprzem eltrax.pl/splywy-kajakowe-wieprz/

Sama rzeka także dostarcza wiele radości – liczne meandry sprawiają, że nieustannie trzeba wykonywać kolejne zakręty. Wszystko to sprawia, że na tym odcinku zwyczajnie nie można się nudzić.

 

Spływ kajakowy Wieprz – Zalew Rudka

Pierwszy etap kończy się w pięknej miejscowości Zwierzyniec. Ostatnim punktem tego odcinka jest Zalew Rudka. Aby kontynuować podróż konieczne jest przeniesienie kajaków przez śluzę. Sprawia to, że Zwierzyniec staje się doskonałym miejscem na krótki (albo nawet nieco dłuższy) wypoczynek po spływie. Miasto, jedno z najbardziej urokliwych w rejonie, a może i całym województwie lubelskim, niewątpliwie zachęca do spędzenia w nim więcej niż tylko kilku krótkich chwil. Trudno się dziwić, że część naszych klientów właśnie tu postanawia zakończyć swoją kilkugodzinną przygodę z kajakami. Inni płyną dalej – gotowi na kolejne przygody. Tych z Państwa, którzy zdecydowali się na pozostanie w Zwierzyńcu, zachęcamy do ponownego wybrania się na spływ kajakowy po rzece Wieprz, aby odkryli jeszcze więcej piękna tej okolicy, przepływając kolejne etapy trasy.

 

Szukacie wyjątkowych spływów kajakowych? Skorzystajcie z naszej oferty!

Z przyjemnością oferujemy Państwu interesujący plan wycieczki. Jeśli nie są Państwo pewni, jaką trasę wybrać i na ile są Państwo w stanie przepłynąć, pomożemy Państwu podjąć właściwą decyzję.

Na podstawie rozmowy z naszymi profesjonalnymi

pracownikami świetnie sprawdzającymi się w roli doradców, ocenimy Państwa możliwości i oczekiwania, dzięki czemu będziemy mogli polecić daną trasę.

Udzielimy nie tylko

przydatnych wskazówek, ale będziemy mogli zaproponować także indywidualną wycenę spływu.

W naszym firmowym standardzie oferujemy podwiezienie komfortowym, wieloosobowym busem na miejsce rozpoczęcie spływu, czyli do przepięknej podzwierzynieckiej miejscowości Obrocz oraz drogę powrotną. Oznacza to, że odbierzemy Państwa z miejsca, do którego Państwo dopłyną – wystarczy tylko zadzwonić na podany przez nas numer i wyrazić gotowość powrotu.

Jeden z naszych wykwalifikowanych i doświadczonych kierowców zadba o Państwa wygodę i jakość podróży, przyjeżdżając na miejsce o czasie i bezpiecznie odwożąc Państwa na miejsce zbiórki i siedzibę naszej firmy – nad zalew Rudka w Zwierzyńcu.

Nieopodal zalewu posiadamy ogromny parking, który bezpłatnie udostępniamy wszystkim uczestnikom naszych kajakowych wycieczek. Nie muszą więc martwić się Państwo o pozostawienie samochodu z dala od punktu zbiórki. Mogą zostawić Państwo auto tam, gdzie rozpocznie się wodna przygoda – resztą transportu zajmie się nasz wykwalifikowany personel.

Spływ kajakowy na Roztoczu to doskonały sposób na spędzenie ciepłego, letniego dnia. Bez względu na to, czy w towarzystwie paczki przyjaciół, rodziny – a w tym nawet małych dzieci, które również są bardzo mile widziane – czy samemu. Posiadamy bowiem kajaki dwuosobowe z miejscem przeznaczonym dla najmłodszych uczestników spływu kajakowego po rzece Wieprz oraz tak zwane „jedynki” – kajaki jednoosobowe, idealne dla kogoś, kto ceni sobie samotne chwile na łonie natury lub czuje się indywidualistą i chce płynąć swoim tempem.

Ten sposób zwiedzania malowniczego Roztocza jest niebanalny i wyjątkowy. Można jednocześnie odpoczywać, relaksować się i spędzać czas na błogim odpoczynku wśród otaczającego czaru zieleni i spokoju, jednocześnie mając poczucie aktywności fizycznej. Lubelskie spływy kajakowe są niedrogą atrakcją idealną zarówno dla ludzi młodych, jak i starszych – rzeka Wieprz nie wymaga ogromnej siły i przygotowania. Nasze trasy są ułożone tak, by każdy mógł czerpać z nich to, co najlepsze i swoją wycieczkę zakończyć satysfakcją, powodzeniem oraz miłością do roztoczańskiej przyrody.

 

Szukacie wyjątkowych spływów kajakowych? Skorzystajcie z naszej oferty!