Spływy kajakowe lubelskie Zwierzyniec – zakończenie pierwszego etapu

Wycieczka, która rozpoczyna się w Obroczu, kończy się w Zwierzyńcu w Zalewie Rudka. Ten siedmiokilometrowy fragment podróży jest jednocześnie najbardziej popularny i najczęściej uczęszczanym. Odcinek między Obroczem a Zwierzyńcem polecany jest przede wszystkim jako trasa na rodzinny wyjazd, gdyż spokojny nurt pozwala cieszyć się pięknem lubelskich widoków i miło spędzić wspólny czas. Idealnie nadaje się na zapoznanie z kajakami i przekonanie się, jak wiele radości i przyjemność sprawia uprawianie tego sportu jako formy wypoczynku. Spływy kajakowe po rzece Wieprz to idealny sposób na nudę!

lcs_4155

Spływy kajakowe rzeką Wieprz – w sąsiedztwie Parku Narodowego

Opuszczając Obrocz, płyniemy spokojnym Wieprzem w pobliżu Roztoczańskiego Parku Narodowego. Możemy podziwiać piękno lubelskiej przyrody, gdyż prąd rzeki pozwala na łatwe przepłynięcie tego odcinka spływu. Kajaki płyną wolniej, a Państwo mogą rozkoszować się widokiem cudownej przyrody. Jednak nie możemy poprzestać na samej kontemplacji widoków – musimy być również skupieni oraz czujnie obserwować taflę wody przed nami, gdyż wąskie i płytkie koryto mogą wypełniać przeszkody. Najczęściej są to powalone konary lub zatory z gałęzi, które znajdują się tuż pod powierzchnią wody i tylko czasem wystają ponad nią. Dość szybko jednak można się przyzwyczaić do sygnałów, jakie pojawiają się na naszej drodze – na ukryte przeszkody wskazują bowiem zmarszczki i fale, które zaobserwować możemy na wodzie. Pozwala to na łatwe ominięcie utrudnień i bezpieczne kontynuowanie wycieczki.

Niezapomniane spływy Wieprzem eltrax.pl/splywy-kajakowe-wieprz/

Sama rzeka także dostarcza wiele radości – liczne meandry sprawiają, że nieustannie trzeba wykonywać kolejne zakręty. Wszystko to sprawia, że na tym odcinku zwyczajnie nie można się nudzić.

 

Spływ kajakowy Wieprz – Zalew Rudka

Pierwszy etap kończy się w pięknej miejscowości Zwierzyniec. Ostatnim punktem tego odcinka jest Zalew Rudka. Aby kontynuować podróż konieczne jest przeniesienie kajaków przez śluzę. Sprawia to, że Zwierzyniec staje się doskonałym miejscem na krótki (albo nawet nieco dłuższy) wypoczynek po spływie. Miasto, jedno z najbardziej urokliwych w rejonie, a może i całym województwie lubelskim, niewątpliwie zachęca do spędzenia w nim więcej niż tylko kilku krótkich chwil. Trudno się dziwić, że część naszych klientów właśnie tu postanawia zakończyć swoją kilkugodzinną przygodę z kajakami. Inni płyną dalej – gotowi na kolejne przygody. Tych z Państwa, którzy zdecydowali się na pozostanie w Zwierzyńcu, zachęcamy do ponownego wybrania się na spływ kajakowy po rzece Wieprz, aby odkryli jeszcze więcej piękna tej okolicy, przepływając kolejne etapy trasy.

 

Szukacie wyjątkowych spływów kajakowych? Skorzystajcie z naszej oferty!