Spływy kajakowe w Żurawnicy – zakończenie trzeciego etapu

Ci z Państwa, którzy postanowili zakończyć wycieczkę Wieprzem po trzecim etapie, pokonają w sumie około 17 kilometrów od momentu wyruszenia z miejscowości Obrocz. Ten kolejny, pięciokilometrowy fragment kończy się w miejscowości Żurawnica.

lcs_4140

Spływy kajakowe po rzece Wieprz – przenoszenie kajaków w Turzyńcu

Lubelska rzeka także na tym etapie bardzo meandruje, dzięki czemu możliwość spływu po niej to prawdziwa przyjemność dla oddanych pasjonatów kajakarstwa. Zapierające dech widoki tylko umilają całą podróż. Kiedy dopływamy do starej śluzy, znajdującej się blisko wioski Turzyniec, zmuszeni jesteśmy wyjść z naszym sprzętem na brzeg. Kajakami nie uda się nam płynąć dalej – konieczne jest ich przeniesienie. W tym miejscu znów możemy zorganizować krótki wypoczynek, aby nabrać sił przed dalszym wiosłowaniem. Warto czasem poczekać nieco dłużej, aby upewnić się, że wszyscy nadal mogą płynąć dalej, a podróż nadal sprawia wszystkim przyjemność. Szczególnie przy w przypadku spływów, w których uczestniczy więcej osób, należy zawsze brać pod uwagę wytrzymałość najsłabszej z osób i to ona powinna narzucać pozostałym tempo. Tylko w ten sposób wszyscy będą odczuwać przyjemność i radość z płynięcia lubelską rzeką.

Niezapomniane spływy  Wieprzem eltrax.pl/splywy-kajakowe-wieprz/

Most Pstrągowy w Żurawnicy

Kiedy wszyscy uczestnicy naładowali baterie przy kolejnym odpoczynku i przenieśli kajaki przez śluzę (odległość ta nie jest duża, konieczne jest przejście około 50 metrów), możemy kontynuować podróż. Spływy kajakowe po rzece Wieprz na tym etapie to nadal wielka przyjemność dla kajakarzy o różnym poziomie zaawansowania. Lubelska okolica zachwyca urokliwymi krajobrazami, a sama rzeka nie sprawia większych trudności. Odpowiednio gospodarowane siły oraz wystarczająco długie przystanki, pozwalają dopłynąć do Żurawnicy właściwie wszystkim. Punktem , do którego docieramy jest Most Pstrągowy. Właśnie w tym miejscu kończy się kolejny, trzeci już etap rzeki. Podobnie jak w przypadku poprzednich miejsc, Państwo decydują, czy właśnie w tej pięknej okolicy zakończą Państwo swój spływ. Jeśli zdecydowali się Państwo na spływ kilkudniowy, może właśnie tu postanowią Państwo znaleźć swoje miejsce biwakowe. Na kolejnych odcinakach nurt przyspiesza, więc warto wypłynąć na nie w pełni sił. Najważniejsze jednak, aby była to dla Państwa przygoda i zachęta do częstszych wycieczek kajakowych. Wierzymy, że spływy kajakowe lubelskie mogą rozbudzić w Państwu kajakarską pasję oraz że powrócą Państwo nad wody lubelskiej rzeki.

Spływanie Wieprzem dostarczy Wam nie tylko wrażeń, ale także pozwoli się zrelaksować w otoczeniu natury!