Spływy kajakowe Obrocz

Każda przygoda rozpoczyna się w Obroczu. To tu przygotowujemy sprzęt, a później wodujemy kajaki, aby wypłynąć w kilkugodzinną podróż po wyjątkowej lubelskiej rzece. Spływ kajakowy Wieprzem można zakończyć w kilku różnych miejscach na rzece. Oczywiście największą satysfakcję daje dotarcie do Szczebrzeszyna, który jest ostatnim punktem na trasie lubelskiej kajakowej przygody.

lcs_4119

Trasa doskonała dla wszystkich

Obrocz w województwie lubelskim to wspaniałe miejsce do rozpoczęcia podróży ze spływami kajakowymi. Cała trasa na rzece Wieprz, a szczególnie jej pierwsze etapy, polecana jest dla wszystkich tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z kajakami. Nie oznacza to jednak, że trasy nie docenią bardziej doświadczone osoby. Wyjątkowa rzeka, która zachwyca pięknymi krajobrazami, sprawia, że zakocha się w niej każdy. Spływy kajakowe Wieprzem można zakończyć w wielu miejscach, dzięki czemu może on trwać jedynie kilka godzin lub być dłuższą wyprawą. Ważne jest jednak to, aby dostosować długość lubelskiej trasy na rzece do własnych możliwości, a w przypadku wycieczek grupowych do predyspozycji najsłabszego i najmniej doświadczonego z uczestników. Najważniejsze jest bowiem zarówno Państwa bezpieczeństwo, jak i miło spędzony czas na kajakach.

Spływy kajakowe lubelskie – przygotowanie do wodowania

Nie muszą się Państwo martwić przewozem kajaków i reszty sprzętu. Będzie on na Państwa czekał w lubelskim Obroczu przy rzece Wieprz w umówionym wcześniej terminie. W trosce o Państwa bezpieczeństwo wszystkie wycieczki odbywają się jedynie w najnowocześniejszych kajakach wiodącej francuskiej firmy. Wszystkim naszym uczestnikom zapewniamy także odpowiednie kamizelki ratunkowe, a także wodoodporne pokrowce, które zabezpieczają Państwa dokumenty i telefony komórkowe przed zamoczeniem. Co powinni Państwo zabrać w swój pierwszy spływ lubelski kajakami? Koniecznie ubranie, które pozwoli na reakcję na ewentualne zmiany warunków pogodowych, a także wodę oraz prowiant. Warto pomyśleć także o kremach do opalania i środkach odstraszających owady, a także rękawiczkach rowerowych, które mogą uchronić dłonie przed niechcianymi odciskami. Najważniejsze są jednak dobry humor i pozytywne nastawienie do zdobywania kolejnych rzecznych zakątków!

Niezapomniane spływy kajakowe lubelskie to gwarancja świetnej zabawy!

Początek trasy

Początek trasy spływu kajakiem przebiega w pobliżu Roztoczańskiego Parku Narodowego. Rzeka w tym miejscu jest płytka, a jej nurt spokojny. Nie oznacza to jednak, że jest ona nudna – liczne meandry, czyli zakręty, sprawiają, że płynięcie po niej sprawia wielką przyjemność. Wyruszając z Obrocza mogą się Państwo cieszyć pięknem lubelskiego krajobrazu, a kajaki sprawią, że zapamiętają Państwo tę okolicę oraz wyprawę na długie lata.

 

Spływy kajakowe rzeką Wieprz? Nie czekajcie! Przekonajcie się, że każda pora jest dobra do świetnej zabawy na kajakach!