Brody – miejsce zakończenia czwartego odcinka spływu

Spływy kajakowe po rzece Wieprz na odcinku Żurawnica – Brody to kolejne cztery kilometry doskonałej zabawy w jednym z najpiękniejszych miejsc województwa lubelskiego. To etap niezwykle spokojny i malowniczy, choć nie jest on wolny od drobnych przeszkód. Ich ostrożne pokonanie pozwala spokojnie dopłynąć do miejscowości Brody, w której to kończy się ten przedostatni już fragment spływu.

lcs_4102

Spływ przez Szczebrzeszyński Park Krajobrazowy

Ten etap spływu przebiega przez rozległą dolinę o stromych, piaszczystych brzegach. Wieprz przepływa w tym miejscu przez teren Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, co tylko utwierdza wszystkich w wyjątkowości okolicy, którą mogą Państwo podziwiać podczas całej podróży rozpoczętej w miejscowości Obrocz. Meandry na tym odcinku są dość łagodne, a koryto rzeki dość szerokie, przez co również sam prąd nie jest porywisty. Zachwycająca lubelska okolica nie może jednak całkowicie pochłonąć naszej uwagi. Choć nie powinniśmy natrafić na tym odcinku na wiele uciążliwych przeszkód, gdzieniegdzie znajdziemy powalone drzewa, które należy wymijać ze szczególną ostrożnością.

Niezapomniane spływy kajakowe po rzece Wieprz eltrax.pl/splywy-kajakowe-wieprz/

Dugie oblicze czwartego etapu spływu

Nurt rzeki w pierwszej części czwartego etapu spływu jest dość leniwy. Wszystko za sprawą wyjątkowo szerokiego koryta rzeki. Uwagę kajakarzy skupiają więc jedynie nieliczne drobne przeszkody oraz piękne lubelskie krajobrazy. Nieco inaczej sytuacja wygląda, gdy pod koniec odcinka Żurawnica – Brody koryto zwęża się, a prąd wody przyspiesza. Na naszej drodze pojawiają się progi wodne, gdzie woda spada jeszcze szybciej oraz mocno się pieni. To prawdziwy raj dla bardziej doświadczonych kajakarzy. Mniej doświadczone osoby nie muszą się ich jednak obawiać – trasa, którą pokonali do tej pory nauczyła ich więcej niż im się wydaje i poradzą sobie z tymi przeszkodami bez większych problemów. Dodatkowo, dzięki bardzo precyzyjnemu oznakowaniu trasy, zostaną Państwo poinformowani o zbliżających się utrudnieniach i będą się Państwo mogli na nie przygotować. Kiedy pokonamy te przeszkody, prąd rzeki zwolni, a my dotrzemy do końca przedostatniego etapu spływu, który znajduje się w miejscowości Brody. Po kilku chwilach odpoczynku możemy wyruszać dalej – przed nami już ostatni fragment niezwykłej przygody. Jeśli jednak uznają Państwo, że właśnie tu zakończą Państwo spływ, nasza firma zapewnia Państwu transport powrotny. Właśnie dlatego warto organizować spływy kajakowe po rzece Wieprz z firmą Eltrax.