Bagno – koniec drugiego etapu oraz miejsce wypoczynku

Spływy kajakowe po rzece Wieprz to wieloetapowa podróż. Wszyscy z Państwa, którzy postanowią kontynuować spływ, będą musieli przenieść swoje kajaki przez znajdującą się w Zwierzyńcu śluzę. Można ten czas wykorzystać na krótki wypoczynek, podczas którego nabiorą Państwo sił do dalszej podróży. Z nową energią są Państwo gotowi na kontynuowanie spływu aż do miejscowości Bagno. Przed Państwem kolejne pięć kilometrów niezapomnianej przygody!

Niezapomniane spływy kajakowe lubelskie eltrax.pl/splywy-kajakowe-wieprz/

lcs_4089

Trasa dla wszystkich

Podobnie jak odcinek kajakowy Obrocz – Zwierzyniec, również ten etap spływu lubelską rzeką polecany jest właściwie wszystkim – wiek czy poziom zaawansowania nadal nie stanowią w tym miejscu większego znaczenia i drugim etapem spłynąć mogą ci, którzy będą mieli na to ochotę. To wciąż doskonała trasa dla początkujących oraz dla tych z Państwa, którzy postanowili wypłynąć ze swoimi pociechami. Nurt w tym miejscu płynie wartko, więc podróżowanie zgodnie z jego rytmem nie stanowi problemu, a jest wręcz łatwe i przyjemne. Jednocześnie piaszczyste dno umożliwia odpoczynek właściwie w dowolnym miejscu. Taka sposobność sprzyja również podziwianiu lubelskich widoków, a na jego początkowym etapie także wyjątkowo pięknego parku miejskiego w Zwierzyńcu oraz samego miasta. Drugi fragment spływu kajakowego kończy się w okolicy mostu drogowego, przy którym widać pobliską miejscowości Bagno.

 

Przystanek Wyspa – unikalne miejsce na wypoczynku

Specjalnie dla tych z Państwa, którzy wybrali spływy kajakowe z firmą Eltrax oraz postanowi kontynuować swoją podróż przynajmniej do drugiego etapu, przygotowaliśmy specjalne miejsce wypoczynku, czyli Przystanek Wyspa. Mogą Państwo zorganizować tu ognisko lub grilla dla siebie i swoich najbliższych. Posiłek pomoże odbudować siły, które wyczerpane zostały wiosłowianiem. Nie muszą się Państwo martwić zmieniającą się nagle pogodą, gdyż zapewniamy również możliwość skorzystania z zadaszonej altany. Przystanek Wyspa znajduje się dość blisko punktu kończącego drugi etap spływu, co sprawia, że jest on dobrym miejscem na zakończenie i podsumowanie wycieczki, ale także na krzepiący posiłek przed powrotem na rwące wody Wieprzu w celu kontynuowania podróży kajakiem. To do Państwa należy decyzja, w jaki sposób skorzystają Państwo z uroków tego zacisznego miejsca. Niezależnie jednak od Państwa ustaleń, spływ kajakowy Wieprzem zorganizowany przez firmę Eltrax to gwarancja najlepszej zabawy zarówno w kajaku, jak i poza nim.