Serce Roztocza – słowo o Obroczy

obrocz-miejscowoscObrocz to mała wieś określana jako „serce Roztocza”, gdyż leży w środku Roztoczańskiego Parku Narodowego. Znajduje się ona w województwie lubelskim, w gminie Zwierzyniec w pobliżu pięknej rzeki Wieprz. Nieopodal znajdują się piękne stawy Echo. Obrocz to niezwykle malownicza wieś obfitująca w piękno przyrody. W tym miejscu zaczyna się szlak stanowiący spływy kajakowe http://eltrax.pl/splywy-kajakowe-wieprz/obrocz/

gdzie-na-splyw-kajakowy

Gdzie na spływ kajakowy?

Rzeka Wieprz

Warto zapoznać się z naszą propozycją http://eltrax.pl/splywy-kajakowe-wieprz/
„Płynie, wije się rzeczka jak błękitna wstążeczka” przez sam środek Lubelszczyzny. Nizinna, niezwykle kręta rzeka o długości 303 km ma urozmaicony bieg, dlatego jest wprost wymarzona na spływy. Niezwykle malownicze odcinki, przeszkody w postaci zwalonych drzew, jazów i progów sprawią, że wyprawa kajakiem po rzece Wieprz będzie niezapomnianą przygodą – pełną wrażeń i pozytywnych emocji. Początkujący kajakarze nabiorą wprawy na płytkich odcinkach, gdzie nurt jest leniwy, zaawansowanym zaś kajakarzom poziom adrenaliny podniesie się na odcinkach, gdzie woda nabiera tempa i zaczyna się pienić.

Istotne informacje dla kajakarzy

Cały szlak żeglowny jest dość prosty i zrozumiale oznakowany, warto jednak o nim jeszcze wiedzieć:

  • Odcinek dostępny dla kajaka: Krasnobród – Dęblin (300 km)
  • Ilość dni płynięcia: 6
  • Trudność: do zalewu w Nieliszu ZWC, poniżej ZWB – ZWA
  • Uciążliwość: do Nielisza u 3, niżej u 1
  • Malowniczość: **

Odcinki szlaku można pokonać w jeden dzień, ale można rozłożyć spływ w czasie i spędzić czas na zwiedzaniu najbliższych okolic, przy grillu lub ognisku.
Zatem gdzie na spływ kajakowy? Na rzekę Wieprz! Poznaj Roztocze Lubelszczyzny z innej strony.

Spływy kajakowe Wieprz – zobacz piękno przyrody

Gdy jesień się zaczyna…

 

Lato za nami, ale nawet październik nie jest w stanie zniechęcić Was do przyjazdu i zakosztowania przygody, jaką jest spływ kajakami po rzece Wieprz!

Cieszymy się, że przybywacie licznymi grupami i nie dajecie się jesiennej słocie.

Dla tych, którzy chcą złapać ostatnie promienie słońca zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z 7 października.

Czekamy na Was na rzece Wieprz!

Spływy kajakowe Eltrax sezon 2017

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z tegorocznego spływu!Sezon letni uważamy za jak najbardziej udany. Spotkaliśmy mnóstwo miłych ludzi i zawarliśmy wiele nowych znajomości.
Usłyszeliśmy dużo miłych słów, a co najważniejsze – Wasz uśmiech zapewniał nas o tym, że się świetnie bawiliście.

Tych, którzy jeszcze do nas nie dotarli serdecznie zapraszamy – na wycieczkę ze znajomymi, z klasą lub z druga połówką albo całą rodziną. Spływy kajakowe Eltrax po rzecze Wieprz gwarantują czas pełen wrażeń.

Dziękujemy, że byliście z nami!

jak-plywac-kajakiem

Jak pływać kajakiem?

Spływy kajakowe dla każdego

Wbrew pozorom, spływy kajakowe http://eltrax.pl/splywy-kajakowe-wieprz/ nie są sportem wyłącznie dla ludzi o mocnych nerwach. Niezależnie od wieku czy stopnia zaawansowania, każdy w tym sporcie znajdzie coś dla siebie.

Spływy kajakowe są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, biorąc pod uwagę fakt, że ludzie coraz mniej czasu spędzają na świeżym powietrzu. Wyprawa kajakiem daje możliwość podziwiania pięknych widoków, dotlenienie organizmu oraz kontaktu z przyrodą.

Bardzo ważna jest też możliwość nawiązywanie nowych znajomości i zacieśniania więzi międzyludzkich. Wspólna przygoda na wodzie zbliża do siebie ludzi. Spływy kajakowe to nie tylko kontakt z wodą – to także wieczorne biesiady przy ognisku, noclegi pod gwiazdami czy też gry zespołowe.

Malownicze spływy Wieprzem

Wieprz jest chyba najbardziej znaną rzeką na Lubelszczyźnie. Jego długość wynosi aż ok. 300 kilometrów. Niemal na całej jej długości można organizować spływy kajakowe, które dostarczają niesamowitych wrażeń w niezwykle malowniczych okolicznościach przyrody.

Spływy Wieprzem są odpowiednie zarówno dla amatorów, jak i bardziej zaawansowanych miłośników spływów kajakowych – w zależności od stopnia trudności wybranej trasy. Nie ulega wątpliwości, że spływ kajakowy jest wydarzeniem, w którym zawsze warto wziąć udział.

budowa-kajaka

Budowa kajaka – jakich 5 cech wpływa na jego wytrzymałość?

Chętni na kajaki? Zapraszamy na http://eltrax.pl/splywy-kajakowe-wieprz/

Spiczasta łódź

Lekka, zwinna, niewielka i zwrotna łódź napędzana siłą ludzkich mięśni wiosłem o dwóch piórach była znana już w starożytności. Posługiwali się nią m.in. Eskimosi oraz Indianie. Pierwsze współczesne kajaki, czyli łodzie, w których połączono tradycyjny kształtu z europejską technologią, powstały w 1865 roku.

Budowa kajaka

W zależności od rodzaju kajaka (rekreacyjne, turystyczne, sportowe) i oczekiwanych cech oraz parametrów, łodzie wykonuje się z różnych materiałów (1). Najczęściej spotykanym materiałem jest laminat, ale nie mniej popularne są kajaki z polietylenu, tzw. „składaki”, z drewna, i z tworzyw termoplastycznych. Od materiału zależy m.in. wytrzymałość, ciężar oraz długość eksploatacji, np. kajak polietylenowy będzie służył przez 5 – 6 lat. Kolejną cechą (2) wpływającą na wytrzymałość łodzi jest jakość zastosowanego materiału, a także technologia produkcji (3). Ważnym elementem kajaka jest także siodełko (4) – powinno być solidne i starannie przyklejone do kadłuba. Na wytrzymałość kajaka ma wpływ także kształt i długość łodzi (5). Różne rodzaje kajaków różnią się między sobą – decydując się na zakup, należy jasno określić, po jakich akwenach będzie się pływało, w jakim charakterze, z jakim obciążeniem. Należy przemyśleć sprawę na jak długo ma służyć dana łódź, gdyż wiąże się to z, bądź co bądź, niemałym wydatkiem.

spływ-kajakowy-z-rocznym-dzieckiem

Jak przygotować spływ kajakowy z rocznym dzieckiem?

Spływ kajakowy z rocznym dzieckiem po rzece Wieprz

Wydawać by się mogło, że z małym dzieckiem nie da się korzystać ze wszystkich wakacyjnych atrakcji. Wbrew pozorom jednak okazuje się, że coraz więcej firm oferuje propozycje spływów kajakowych dla całych rodzin http://eltrax.pl/splywy-kajakowe-wieprz/. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu można spędzić czas bezpiecznie i radośnie, ciesząc się w pełni z wycieczki w gronie najbliższych.

Czym wyróżnia się oferta?

Spływ kajakowy z rocznym dzieckiem to propozycja dla rodzin, które nie chcą decydować się na wakacje spędzone siedząc w pensjonacie. Dzięki doświadczeniu firma jest w stanie zaoferować wszelkie potrzebne udogodnienia, konieczne do podróży z pociechą. Warto również zwrócić na fakt, że spływ kajakowy z rocznym dzieckiem po rzece Wieprz obejmuje trasy łatwe i odpowiednio dopasowane, tak aby podróż przebiegła bez problemów.

Dlaczego warto?

Spływy kajakowe z rocznym dzieckiem po rzece Wieprz wyróżniają się idealnym dopasowaniem do indywidualnych potrzeb. Warto podkreślić, że jest to świetny sposób na spędzenie aktywnego czasu z rodziną nawet jeśli najmłodsi uczestnicy wycieczki nie potrafią jeszcze chodzić. Piękne widoki i niezapomniane wrażenia sprawiają, że oferta jest świetną propozycją dla każdego.

Rzeka Wieprz – idealne miejsce na spływ kajakowy!

Gorąco polecamy spływ kajakowy rzeką Wieprz – http://eltrax.pl/splywy-kajakowe-wieprz/ – wszystkim chcącym spróbować swych sił podczas spływu kajakowego. Zarówno tym bardziej doświadczonym, jak i dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z tym sportem. Oferujemy niepowtarzalne wrażenia oraz piękne widoki na perełki lubelskiego krajobrazu.

Firma Eltrax oferuje najwyższej klasy usługi związane ze spływami kajakowymi na terenie Lubelszczyzny. Gwarantujemy nie tylko pomoc w organizacji wycieczki oraz możliwość wypożyczenia niezawodnego i bezpiecznego sprzętu wysokiej klasy, ale również zapewniamy transport do miejsca rozpoczęcia wyprawy oraz późniejszy powrót. Oferowane przez nas trasy dostarczą niezapomnianych wrażeń wszystkim amatorom sportów wodnych, niezależnie od ich umiejętności – każdy znajdzie dzięki nam fragment rzeki, który będzie odpowiadał jego preferencjom. Przygotowaliśmy trasy zarówno dla początkujących, jak i nieco bardziej doświadczonych.

Nie zwlekaj! Jak najszybciej skorzystaj ze spływu kajakowego rzeką Wieprz. Znajdziesz tutaj piękno przyrody, trasy dostosowane do Twoich wymagać, bezpieczny sprzęt najwyższej jakości, miłą obsługę oraz najniższe ceny. Zapraszamy do rezerwacji terminu za pośrednictwem znajdującego się na naszej stronie internetowej formularza kontaktowego lub za pomocą telefonu.

Idealny sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu – rodzinne spływy kajakowe rzeką Wieprz

Spływy kajakowe – http://eltrax.pl/splywy-kajakowe-wieprz/ stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Nic w tym dziwnego, ponieważ sport ten umożliwia nie tylko wspólne spędzanie wolnego czasu i poprawę sprawności fizycznej, ale również pozwala rozkoszować się niezapomnianymi widokami i świeżym powietrzem.

Jeśli planujemy rodzinny spływ kajakowy, to warto zadbać o odpowiednią organizację. Warto skorzystać z usług doświadczonej firmy Eltrax, która zapewnia bezpieczny sprzęt najwyższej jakości oraz pomaga w dopracowaniu wszystkich szczegółów wycieczki. Dysponujemy kajakami zarówno w wersji jednoosobowej, jak i dwuosobowej; dodatkowo oferowany przez nas do wypożyczenia sprzęt wyposażony jest w dodatkowe siedziska, które umożliwiają udział w spływie dzieci. Dzięki temu całą rodzina może wspólnie czerpać radość z chwil spędzonych pośród pięknego, lubelskiego krajobrazu.

Rzeka Wieprz jest idealnym miejscem na rodzinny spływ kajakowy, ponieważ umożliwia dostosowanie poziomu trudności do umiejętności i doświadczenia uczestników spływu. Nawet osoby dopiero rozpoczynające przygodę ze sportami wodnymi bez problemu poradzą sobie z łatwiejszymi fragmentami trasy, dzięki czemu rzeka ta jest idealnym rozwiązaniem dla chcących wziąć udział w spływie kajakowym razem z dziećmi. Nie zwlekaj więc i zaproś swoich najbliższych do uczestnictwa w spływie!

Piękno lubelskich rzek – reportaż ze spływu

Spływ kajakowy rzeką Wieprz – http://eltrax.pl/splywy-kajakowe-wieprz/ – relacja zadowolonych klientów.
Razem ze znajomymi lubimy spędzać wolny czas na łonie natury. Do tej pory jednak żaden z nas nie miał okazji brać udziału w spływie kajakowym. Jednak gdy jeden z nas zaproponował, byśmy jeden z lipcowych weekendów spędzili właśnie w ten sposób, postanowiliśmy spróbować swych sił. Na co dzień żyjemy i pracujemy w jednym z większych miast województwa lubelskiego, dlatego postanowiliśmy poszukać odpowiednich warunków w naszych okolicach.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy w Obroczy, gdzie skorzystaliśmy z usług jednej z firm pomagających w organizacji spływów kajakowych. Od nich również wypożyczyliśmy niezbędny sprzęt. Początkowo nieco czasu zajęło nam zapoznanie się z nową dla nas dyscypliną sportu, wreszcie jednak wypłynęliśmy w kierunku Zwierzyńca. Okazało się, że mimo braku doświadczenia dość dobrze poradziliśmy sobie z pierwszym odcinkiem trasy, a czas niezbędny na pokonanie trasy uprzyjemniały nam piękne widoki.

Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy dalej, a naszym celem stała się miejscowość Bagno. Drugi etap trasy pokonaliśmy również bez żadnych problemów, a dzięki pierwszym doświadczeniom nabranym nieco wcześniej część ta przebiegła jeszcze sprawniej, niż poprzednia. Na tym jednak postanowiliśmy zakończyć nasze pierwsze spotkanie z kajakami, ponieważ dotarliśmy do uroczego miejsca, w którym mieliśmy możliwość rozpalenia grilla. To tam spędziliśmy czas pozostały do wieczora, jedząc pyszne potrawy, rozmawiając i rozkoszując się pięknem otaczającej nas Lubelszczyzny. Po zakończeniu biesiady organizatorzy odwieźli nas do miejsca, z którego wyruszyliśmy kilka godzin wcześniej. Bez wątpienia już wkrótce ponownie skorzystamy z możliwości spływu pięknymi, lubelskimi rzekami.