Czym są kajaki rekreacyjne?

kajaki-rekreacyjne

Kajaki rekreacyjne często bywają wykorzystywane na spływy kajakowe po spokojnych rzekach, ale nadają się także do utrzymywania na powierzchni jeziora. Występują zarówno w wersji jedno, jak i dwuosobowej. Są lekkie i zarazem wytrzymałe, dzięki czemu idealnie nadają się dla osób początkujących. Stwarzają bardzo dogodne warunki pakowania i przechowywania bagażu.

Ciekawe miejsca w pobliżu Obroczy? Zajrzyj na Stawy Echo!

obrocz-miejscowoscStawy Echo to piękno przyrody i idealne miejsce na chwilę odpoczynku na łonie natury. Znajdują się nieopodal Obroczy. Ich powierzchnia wynosi 39,87 ha. Ulokowane są wśród dorzecza strugi Świerszcz. Składają się z czterech zbiorników. Otoczenie z pięknego sosnowego lasku oraz piaszczysta plaża przyciąga turystów. Jeśli wybieramy się na spływy kajakowe przez lubelskie http://eltrax.pl/splywy-kajakowe-wieprz otoczenie przyrody, warto zajechać w to miejsce.

Cisza i spokój pośród zieleni – gdzie jest Bagno?

bagno-miejscowoscBagno to miejscowość letniskowa na Roztoczu, ulokowana w pobliżu rzeki Wieprz. Bez trudu można wynająć tu przytulny domek. Znajduje się niedaleko Zwierzyńca. Jest spokojną wsią, pełną zieleni, lasów i rozległych łąk, a także zachwycającą relaksującą ciszą. Znana jest z faktu, że organizowane są tu spływy kajakowe na rzece Wieprz http://eltrax.pl/splywy-kajakowe-wieprz. Bagno stanowi trzeci etap spływu.

Jak kiedyś pływało się kajakami?

kajaki-dawniejSpływy kajakowe http://eltrax.pl/splywy-kajakowe-wieprz to popularna forma rozrywki łącząca aktywność fizyczną i obcowanie z naturą. Niegdyś stanowiły duże wyzwanie. Kajaki nie były tak profesjonalne, jak dziś, stwarzały duże ryzyko wywrócenia się. Niełatwy był również transport samych kajaków między punktami spływu. Dziś logistyka spływów umożliwia spokojny i bezpieczny relaks.

Stolica Roztocza – z czego słynie Zwierzyniec?

zwierzyniec-miejscowoscZwierzyniec określany bywa jako stolica Roztocza. Jest pięknym miasteczkiem, ulokowanym pośród zieleni i zabytków przypominających czasy Zamoyskich. Turystów przyciąga słynnym Kościołem „na wodzie”, czyli XVIII-wiecznym budynkiem z barokową fasadą, a także wzniesieniem Bukowa Góra i słynnym Browarem. Często odbywają się tu spływy kajakowe przez Wieprz. Zazwyczaj jest to druga stacja spływów http://eltrax.pl/splywy-kajakowe-wieprz

Jakie są główne rodzaje kajaków?

Istnieją trzy główne rodzaje kajaków, które różnicują się między sobą budową, która z kolei różnicuje ich przeznaczenie.

Wyróżniamy kajaki:

  • rekreacyjne,
  • sportowe,
  • turystyczne.


Wśród nich można wydzielić kilka podrodzajów. Wszystkie jednak łączy jeden fakt: sterowane są przy pomocy wioseł nieprzytwierdzonych do kajaka. Profesjonalne firmy organizujące spływy kajakowe po rzecze Wieprz zapewniają dostęp do najlepszych typów kajaków. Sprawdź ofertę na http://eltrax.pl/splywy-kajakowe-wieprz

Serce Roztocza – słowo o Obroczy

obrocz-miejscowoscObrocz to mała wieś określana jako „serce Roztocza”, gdyż leży w środku Roztoczańskiego Parku Narodowego. Znajduje się ona w województwie lubelskim, w gminie Zwierzyniec w pobliżu pięknej rzeki Wieprz. Nieopodal znajdują się piękne stawy Echo. Obrocz to niezwykle malownicza wieś obfitująca w piękno przyrody. W tym miejscu zaczyna się szlak stanowiący spływy kajakowe http://eltrax.pl/splywy-kajakowe-wieprz/obrocz/

gdzie-na-splyw-kajakowy

Gdzie na spływ kajakowy?

Rzeka Wieprz

Warto zapoznać się z naszą propozycją http://eltrax.pl/splywy-kajakowe-wieprz/
„Płynie, wije się rzeczka jak błękitna wstążeczka” przez sam środek Lubelszczyzny. Nizinna, niezwykle kręta rzeka o długości 303 km ma urozmaicony bieg, dlatego jest wprost wymarzona na spływy. Niezwykle malownicze odcinki, przeszkody w postaci zwalonych drzew, jazów i progów sprawią, że wyprawa kajakiem po rzece Wieprz będzie niezapomnianą przygodą – pełną wrażeń i pozytywnych emocji. Początkujący kajakarze nabiorą wprawy na płytkich odcinkach, gdzie nurt jest leniwy, zaawansowanym zaś kajakarzom poziom adrenaliny podniesie się na odcinkach, gdzie woda nabiera tempa i zaczyna się pienić.

Istotne informacje dla kajakarzy

Cały szlak żeglowny jest dość prosty i zrozumiale oznakowany, warto jednak o nim jeszcze wiedzieć:

  • Odcinek dostępny dla kajaka: Krasnobród – Dęblin (300 km)
  • Ilość dni płynięcia: 6
  • Trudność: do zalewu w Nieliszu ZWC, poniżej ZWB – ZWA
  • Uciążliwość: do Nielisza u 3, niżej u 1
  • Malowniczość: **

Odcinki szlaku można pokonać w jeden dzień, ale można rozłożyć spływ w czasie i spędzić czas na zwiedzaniu najbliższych okolic, przy grillu lub ognisku.
Zatem gdzie na spływ kajakowy? Na rzekę Wieprz! Poznaj Roztocze Lubelszczyzny z innej strony.

Spływy kajakowe Wieprz – zobacz piękno przyrody

Gdy jesień się zaczyna…

 

Lato za nami, ale nawet październik nie jest w stanie zniechęcić Was do przyjazdu i zakosztowania przygody, jaką jest spływ kajakami po rzece Wieprz!

Cieszymy się, że przybywacie licznymi grupami i nie dajecie się jesiennej słocie.

Dla tych, którzy chcą złapać ostatnie promienie słońca zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z 7 października.

Czekamy na Was na rzece Wieprz!

Spływy kajakowe Eltrax sezon 2017

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z tegorocznego spływu!Sezon letni uważamy za jak najbardziej udany. Spotkaliśmy mnóstwo miłych ludzi i zawarliśmy wiele nowych znajomości.
Usłyszeliśmy dużo miłych słów, a co najważniejsze – Wasz uśmiech zapewniał nas o tym, że się świetnie bawiliście.

Tych, którzy jeszcze do nas nie dotarli serdecznie zapraszamy – na wycieczkę ze znajomymi, z klasą lub z druga połówką albo całą rodziną. Spływy kajakowe Eltrax po rzecze Wieprz gwarantują czas pełen wrażeń.

Dziękujemy, że byliście z nami!